DR. LUCIJA ČEVNIK je doktorica socioloških znanosti, profesorica filozofije in sociologije, specializantka lacanovske psihoanalize, podjetnica, publicistka, mentorica in svetovalka. S svojimi dolgoletnimi poklicnimi izkušnjami, pridobljenimi z neposrednim delom z mladimi, pomaga kakovostno reševati konfliktne odnose med generacijami staršev in mladostnikov. Neredko se dogodi, da vsaka generacija govori »svoj jezik«, kar ustvarja prekinjeno komunikacijo in konfliktne odnose med njima. Takrat dr. Lucija Čevnik priskoči na pomoč in prevaja »jezik« mladih v »jezik« njihovih staršev ter zahteve in želje staršev v razumevanje njihovih otrok. Že dvanajst let vodi mladinsko svetovalnico »Ti«, kjer skupaj z mladimi rešuje težave, probleme in stiske, s katerimi se vsakodnevno srečujejo na svoji poti odraščanja. Je svetovalka mladinskim delavcem in mladim, ki se znajdejo v različnih kriznih in konfliktnih situacijah (projekt Labirint iz krize). Motivira pri soočanju s problemi in tegobami, pri premagovanju osebnostnih kriz ter pri ozaveščanju podzavestnih vzorcev, ki nas zadržujejo v začaranem krogu »brezizhodnih« situacij.
Želite poslati neobvezujoče povpraševanje?
Stopite z nami v stik in naročite izobraževalno srečanje za vaš aktiv – na vaši šoli!
Prijavite se na spletno predavanje!
Cena spletnega predavanja je 24 EUR.
KAKO PREPOZNATI MEDVRSTNIŠKO NASILJE IN GA ZAUSTAVITI?
Izobraževanje za pedagoški aktiv na vaši šoli
Ni vsak pretep, prepir ali konflikt med vrstniki že medvrstniško nasilje. Kadar govorimo o medvrstniškem nasilju, gre za izrazito neravnovesje moči med tistim, ki nasilje izvaja, in tistim, ki ga doživlja. Žrtev se znajde v položaju izrazite nemoči, ki je ne more prekiniti sam. Če bi to lahko storila, to ne bi bilo več medvrstniško nasilje.
Medvrstniško nasilje prav zato nikoli ni enkratno dejanje (z izjemo spletnega nasilja!), temveč se prevesi v dolgotrajno agonijo, ki psihično močno izčrpava in zaznamuje žrtev. Ta ob nemoči občuti sram in strah, zato o nasilnih dogodkih zelo težko spregovori s komerkoli.
Nasilje je pogosto skrito pred očmi učiteljev in drugih odraslih. Preostali učenci – opazovalci pa ga, zaradi razredne hierarhije, pogosto nemo tolerirajo, se od njega distancirajo in tako žrtev puščajo v nemoči in nemilosti nasilnežev.
Predavanje bo odprlo naslednja ključna vprašanja:
- Kdaj govorimo o medvrstniškem nasilju?
- V kakšnih oblikah se pojavlja in kateri so njegovi najopaznejši znaki?
- Kdo je najpogosteje v vlogi žrtve?
- So nasilneži res le tisti stereotipno slabši učenci, ki skušajo nad šibkejšimi dokazati svojo veljavo, za katero so prikrajšani doma?
Predavanje bo podalo konkretne rešitve na naslednje dileme:
- Zakaj je v šolskem okolju ključen prvi korak pri reševanju medvrstniškega nasilja?
- Kaj v praksi pomeni ničelna toleranca do nasilja?
- Kako vzpostaviti sistem pravil in posledic, ki ne dopušča, da bi se kdo izognil, in uspešno preprečuje pojav medvrstniškega nasilja?
- Kako zaščititi žrtev in kaj storiti z nasilnežem?
- Kako vključiti starše – žrtve in nasilneža?
- Kako motivirati opazovalce, da se postavijo na stran žrtve in s tem moralno onesposobijo nasilneža?
- V praktičnem delu bomo metode in strategije aplicirali na reševanje konkretnega primera (na vaši šoli).
75-minutno SPLETNO PREDAVANJE bo potekalo 16. 2. 2023.
Trajanje: 18.00–19.15
Rok za prijavo: 15. 2. 2023
Redna cena spletnega predavanja znaša 24 EUR.
Cena vključuje vstopnico za spletno predavanje (vaša unikatna koda), potrdilo o udeležbi in posnetek predavanja.
Plačilo kotizacije je pogoj za udeležbo; plačnik je lahko šola ali fizična oseba.
Šola plačilo izvede na osnovi izdanega e-računa z rokom plačila 8 dni.
Fizična oseba plačilo izvede na osnovi izdanega predračuna, poslanega po e-pošti, ki mora biti poravnan najkasneje 1 dan pred dogodkom.
Prijavite se na spletno predavanje!
Cena spletnega predavanja je 24 EUR.
Stopite z nami v stik in naročite izobraževalno srečanje za vaš aktiv – na vaši šoli ali online!
- Trajanje: 4 pedagoške ure (2 x 2 pedagoški uri ali 1 x 4 pedagoške ure) ali več 60 minutnih srečanj za postopno reševanje konkretnega primera medvrstniškega nasilja na šoli.
- Kje in kdaj? Na vaši šoli, ko vam ustreza ali online!
Izobraževanje za vaš pedagoški aktiv je na voljo tudi v obliki krajšega spletnega predavanja.
Želite poslati neobvezujoče povpraševanje?
Prijava in udeležba na spletnem predavanju sta zelo preprosti in ne zahtevata posebnih tehničnih spretnosti.
- Prijavite se prek spodnje povezave – odprl se bo prijavni obrazec, kjer izpolnite zahtevane podatke in izberete plačnika kotizacije.
- Po elektronski pošti boste prejeli potrdilo o prijavi, naknadno pa še predračun za plačilo spletnega predavanja, če boste plačnik vi. Če bo plačnik kotizacije vaša šola, e-račun pošljemo na naslov šole.
- Po plačilu kotizacije boste na dan dogodka ob 12. uri po elektronski pošti prejeli povezavo na dogodek z unikatno kodo za prijavo. Eno uro pred začetkom boste na svoj e-naslov dodatno prejeli avtomatični opomnik s povezavo in vašo unikatno kodo za dogodek. Preverite tudi mapo z vsiljeno pošto oz. ostale zavihke (promocije itd.).
- Pred začetkom spletnega predavanja kliknete na poslano povezavo in vnesete svoje ime in priimek ter e-naslov. Vaša unikatna koda se bo avtomatsko izpisala. S klikom na gumb Enter boste prevezani v virtualno čakalnico, ob začetku dogodka pa v spletno predavalnico. Priporočamo uporabo brskalnika Google Chrome.
- Spletno predavanje se bo snemalo in posnetek boste prejeli na svoj elektronski naslov.
- V spletnem predavanju boste lahko po želji s predavateljico tudi aktivno sodelovali. Svojo kamero ali mikrofon boste lahko vključili ter tako postali vidni in slišni predavateljici in drugim udeležencem.
- Ob koncu predavanja boste imeli, če bo čas dopuščal, priložnost postavljati dodatna vprašanja v okencu za komentarje. Vprašanja in imena njihovih avtorjev bodo vidna na posnetku spletnega predavanja.
Ali vam udeležba na naših izobraževanjih prinaša točke za napredovanje?
Po vsakem izobraževanju prek Modre akademije boste prejeli tudi potrdilo o udeležbi. Če se udeležite vsaj 8 ur delavnic Modre akademije (to sta na primer dve izobraževanji na šoli/vrtcu oz. razpisani lokaciji ali udeležba na osmih webinarjih), lahko potrdila, ki pričajo o skupnem obsegu opravljenih izobraževanj, priložite svoji vlogi za napredovanje v naziv.*
* O napredovanju v naziv odloča Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, njegove odločbe ne moremo prejudicirati. Glede na 3. odst. 19. člena Pravilnika o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive bi se lahko udeležba na delavnicah štela kot poseben pogoj za napredovanje zaposlenih v šolah.